TR / EN

SIK SORULAN SORULAR

Anasayfa   -   Sık Sorulan Sorular

Japonya'dan Ülkeme Araç İthalatında Gümrükte Bir Sorun Yaşar Mıyım?

Satın alacağınız aracın ülkeniz açısından ithalatında herhangi bir kısıtlama olmadığından mutlaka emin olunuz. Araç limanınıza ulaştığında bir gecikme ve sorun yaşanmaması için gerekli ithalat prosedürlerini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için gümrük firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Aracım Limana Geldiğinde Ne Yapmam Gerekir?

Aracınız belirttiğiniz limana geldiğinde önceden gönderdiğimiz evraklarla gümrüğe başvurmanız gerekmektedir. Bir gecikme ve sorun yaşanmaması için gerekli ithalat prosedürlerini önceden öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için gümrük firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Japonya’da Açık Artırma Sistemi Güvenilir Mi?

Araçlar, açık artırmadan önce, Japon yetkililerce tamamen denetlenir. Bu muayeneler, müzayede salonlarının itibarı söz konusu olduğundan doğru ve adildir. Açık artırma sayfamızdan araçları ve raporlarını inceleyerek gönül rahatlığıyla araç seçebilirsiniz. Japonya, bu konuda en güvenilir ülkedir.

Size Nasıl Güveneceğiz?

Japonya Otomobil Merkezi, 2010 yılından beri Japonya’da araç ihracatı yapmaktadır. Bugüne kadar müşterileriyle herhangi bir sorun yaşamamıştır. Araç satışı, müşteri yorumları ve diğer konularda web sayfamızı ve sosyal hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
Japonya'da açık arttırmadan araç satın almak birçok avantaja sahiptir. Müşteriler, kalite ve güvenilir raporlamadan kaynaklı Japonya'daki açık artırmalardan araç almayı tercih ederler. Uygun ödeme ve teslimat şartlarını da göz önüne alan alıcıların aldatılmaya dair hiçbir korkusu yoktur.

Açık Artırma Sistemine Bireysel Olarak Katılabilir Miyim?

Açık artırma sistemi bireylere açık değildir. Ancak bu ihalelere katılmak, açık artırma üyeliği olan acentelerle mümkündür.

Sistemdeki araçların gerekli kontrol ve muayeneleri yapılıyor mu?

Japonya araba pazarındaki her araç, satıcıdan bağımsız olarak, Japon otomobil müzayedehanesi uzmanlarınca yapılan incelemeden sonra tamamlanan bir muayene raporuna sahiptir. Muayene raporu, aracın durumunu belirlemede % 99,9 doğruluk sağlar. Bu durum, Japonya'nın dünya çapında güvenilirliğini artırmıştır.

Aldığımız Araç Kaç Günde Elimizde Olur?

Araçlar gemiye yüklemeye hazır olduğunda, hedef limana ulaşmak için ilk müsait gemiye yerleştirilecektir. Aracın gemiye yüklenmesi 1-6 hafta sürebilir. Aracın belirttiğiniz limana ulaşması ise 60 ila 90 gün sürebilir.

İstediğim Araç Alınmazsa Ne Olur?

Teklif başarısız olursa, güvenlik teminatı alıcıya iade edilir veya ödeme, müşterinin isteğine bağlı olarak başka bir araç için kullanılır.

Aracı Almadan Önce Ne Kadar Teminat Ödemem Gerekiyor?

Araç satın alma işlemlerine başlamak için 150.000 ¥ 'lik (japon yeni) depozito yatırmanız gerekmektedir. Firmamız sertifikalı açık artırma üyesi olduğundan ödeme yapmak için endişelenmenize gerek yoktur. Bir teklif başarısız olursa, alıcıya para iadesi yapılır veya bu para başka bir teklif için kullanılabilir.

Siparişten Vazgeçebilir Miyim?

Alıcı, açık artırmada sadece satın almadan önce siparişini iptal edebilir. Bu durumda güvenlik teminatı alıcıya iade edilir veya ödeme, müşterinin isteğine bağlı olarak başka bir araç için kullanılır.

Sisteme Kayıt Olmak İçin Ne Yapmam Gerekir?

Sisteme isim, soyisim, iletişim bilgileriniz ve belirlediğiniz bir şifre ile kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra açık artırma alanını görüntülemek ücretsizdir.