TR / EN

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Japonya'da araba açık artırma sistemi, alıcılar adına açık artırma ihalelerinin yapıldığı çeşitli müzayede salonlarında gerçekleşir. Açık artırma sayfamıza giderek satın almak istediğiniz araba ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Satın alacağınız aracın ülkeniz açısından ithalatında herhangi bir kısıtlama olmadığından mutlaka emin olunuz.

 

Açık artırma sistemine giriş ücretsizdir.

Bir Japon otomobil müzayedesinden araç ithal etmeyi planlıyorsanız, belirli ayrıntılara göre aramanızı filtrelemenize yardımcı olan açık artırma panelimizi kullanabilirsiniz.

Japon yasalarına göre, sadece satıcılar veya ihracatçılar otomatik açık artırmalara üye olabilirler. Sistemin kurulma şekli, insanların bilgiye erişebilmelerine izin verir. Ancak açık arttırmaları düzenli tutmak için yalnızca üyeler teklif verebilir. Açık artırma müzayedeleri çoğunlukla kullanılmış araç satın almak için tercih edilir. Sundukları araçların iyi durumda olması ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlar arasında geliştirdiği güven ve değere sahip olmaları nedeniyle Japonya'da araba pazarları tercih edilen yerler olmuştur.

 

Şartlar ve Koşullar

 

  1. Araçlar, açık artırmadan önce, Japon yetkililerce muayene edilir. Bu muayene, müzayede firmasının itibarı söz konusu olduğundan doğru ve adildir.
  2. Alıcılar açık artırmalara ve araç detaylarına kolaylıkla erişebilir ve web sitemizden ilgilendikleri arabayı seçebilirler.
  3. Alıcılar almak istedikleri aracın marka ve modelini seçer ve ödemeyi düşündüğü fiyatı belirler. Belirlenen rakam yetkililerimize iletilmelidir. Bunun üzerine ilgili yetkililerimiz, alıcının isteğine göre arabaları inceler ve gerekli tüm çalışmaları yapar.
  4. Alıcı, yaklaşık 3 ila 6 otomobil seçmeli ve teklifini belirlemelidir.
  5. Bir teklif verilirken 150.000 ¥ 'lik (japon yeni) depozito yatırılması gerekmektedir. Açık artırma üyesi olan kuruluşumuz sertifikalı ihracatçı olduğundan ödeme yapmak için endişelenmenize gerek yoktur. Bir teklif başarısız olursa, alıcıya para iadesi yapılır veya bu parayı başka bir teklif için kullanma fırsatı verilir. 
  6. Teklif başarılı olduktan sonra, alıcılar kalan bakiyeyi ödemek zorundadır. FOB, CFR / C & F, CIF veya başka bir anlaşmaya bağlı olarak, alıcı ayrıca navlun ücretleri, deniz sigortası ve diğer masrafları da ödemek zorundadır. Ödeme yapıldığında, alıcıya bir satın alma sözleşmesi ve fatura gönderilir. Gerek görülürse bu belgeler imzalı olarak alıcıdan istenebilir.
  7. Firmamız, Sicil Sertifikası, Konşimento, Gümrük Faturası gibi ithalat kuralları gereği alıcıların ihtiyaç duyduğu tüm belgeleri kurye ile gönderecektir.
  8. Araçlar gemiye yüklemeye hazır olduğunda, hedef limana ulaşmak için bir sonraki müsait gemiye yerleştirilecektir. Aracın gemiye yüklenmesi 1-6 hafta sürebilir. Aracın belirttiğiniz limana ulaşması ise 60 ila 90 gün sürebilir.
  9. Araç limanınıza ulaştığında bir gecikme ve sorun yaşanmaması için gerekli ithalat prosedürlerini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için gümrük firmalarından hizmet alınabilir.